Kreacja we wstrząsającym spektaklu telewizyjnym Sławomira Fabickiego należy z pewnością do najwybitniejszych ról Izabeli Kuny. Na spotkanie z tą znakomitą aktorką oraz projekcję Teatru Telewizji pt. „Łucja i jej dzieci” zapraszamy do siedziby NOK 18.11 (piątek) o godzinie 19.00. WSTĘP WOLNY! Film przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
W przeciwieństwie do większości obrazów prezentowanych w Kinie Nokowym „Łucję i jej dzieci” trudno nazwać dziełem optymistycznym. Również kreacja Izabeli Kuny w tym spektaklu stoi w opozycji do najpopularniejszych ról aktorki znanej przede wszystkim z udziału w serialach i komediach romantycznych. Jednak to właśnie udział w tej kameralnej telewizyjnej produkcji pozwolił aktorce zaprezentować pełnię swoich swoich możliwości (za rolę Łucji otrzymała Grand Prix podczas Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry").
Sztuka Marka Pruchniewskiego, jednego z najlepszych współczesnych dramaturgów polskich, została napisana specjalnie dla Teatru Telewizji. Reżyserią zajął się Sławomir Fabicki (m. in. „Z odzysku” oraz nominowana do studenckiego Oscara „Męska sprawa”.)
„Sztuka oparta jest na autentycznej, opisywanej w prasie makabrycznej historii dzieciobójstwa. Zbrodnia została popełniona w jednej z polskich wsi. Jednak spektakl nie jest próbą rekonstrukcji konkretnych wydarzeń. Tytułowa bohaterka jest postacią, o której losie i wyborach ostatecznie decyduje ból i poczucie winy. (...) Wstrząsający obraz zrealizowany w konwencji paradokumentu urasta do wymiaru antycznej tragedii.”
http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/lucja;i;jej;dzieci,49,0,498993.html
ŁUCJA I JEJ DZIECI, 2003
Spektakl telewizyjny
Czas: 75 min.
Autor: Marek Pruchniewski
Scenariusz i reżyseria: Sławomir Fabicki
Zdjęcia: Bogumił Godfrejów
Produkcja: Telewizja Polska - Agencja Filmowa (dla Teatru Telewizji Programu 2 TVP S.A.)
Obsada aktorska: Izabela Kuna (Łucja), Jacek Braciak (Jacek), Maria Chwalibóg (Stara), Janusz R. Nowicki (Stary), Kinga Preis (Ola), Filip Moczarski (Piotruś), Konrad Dróżdż (Wojtek), Kamila Głowacka (Kasia), Maria Ciunelis (Kobieta), Izabella Dąbrowska (Kobieta), Krystyna Rutkowska-Ulewicz (Kobieta), Andrzej Szopa (Ksiądz), Elżbieta Jarosik (Mecenas)
IZABELA KUNA
Polska aktorka filmowa i teatralna, scenarzystka, pisarka, blogerka., absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Brała udział w wielu etiudach filmowych Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Była wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego[potrzebne źródło]. Rola Łucji w teatrze tv "Łucja i jej dzieci" przyniosła jej Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu „Dwa teatry”- Sopot 2004. Nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą w filmie Małgorzaty Szumowskiej "33 sceny z życia".
Popularność i rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Gosi w głośnym filmie Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, „Lejdis”. Pojawia się także w serialach telewizyjnych.
W Listopadzie 2010 ukazała się jej pierwsza książka pt. Klara. Jest także autorką scenariuszy do kilku filmów krótkometrażowych i słuchowiska radiowego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz