poniedziałek, 20 października 2014

Słoń w kinie


Zapraszamy dzieci i dorosłych na pierwsze w tym sezonie spotkanie z cyklu Kino Nokusiowe. Tym razem zobaczymy animowany film pełnometrażowy pt. „Proszę słonia”. Po projekcji tradycyjnie zapraszamy na zabawy plastyczne. Porozmawiamy również o tym, jak zmienili się bohaterowie filmu pod wpływem pokazanych na ekranie przygód. Przyjdźcie 26 października o godzinie 16.00. do Siedziby NOK. WSTĘP WOLNY!

PROSZĘ SŁONIA
Film animowany
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1978
Gatunek: Film dla dzieci, Film rysunkowy
Barwny, 63 minuty
Reżyseria: Witold Giersz
Scenariusz: Witold Giersz, Ludwik Jerzy Kern, Roman Huszczo, Alina Maliszewska, Bogdan Nowicki, Ryszard Słapczyński, Stefan Szwakopf
Dialogi: Ludwik Jerzy Kern
Zdjęcia: Maria Niedźwiecka-Szybisz
Opracowanie plastyczne: Bogdan Nowicki, Ryszard Słapczyński
Muzyka: Waldemar Kazanecki
Produkcja: Studio Miniatur Filmowych (Warszawa)

Pełnometrażowy film animowany o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację. Po wielu przygodach, kiedy grozi mu sprzedanie do cyrku, Dominik przybiera znów miniaturowe rozmiary i Pinio zabiera przyjaciela do domu.
( http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=429032 )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz