wtorek, 3 listopada 2015

Hokkaido - Ziegenort - Nadarzyn

źródło obrazka: http://www.brooklynfilmfestival.org/films/detail.asp?fid=1347

Prosto z premiery nowego filmu w Japonii przyjedzie do nas Tomasz Popakul. Jeden z najwybitniejszych polskich twórców animacji młodego pokolenia pokaże nagradzany na najważniejszych festiwalach na świecie „Ziegenort” - tajemniczą opowieść o dojrzewaniu. Niewątpliwą atrakcją będzie również również projekcja niepokazywanych jeszcze w Polsce animowanych „świeżynek”, które autor obiecał przywieźć z Japonii. Po pokazie zapraszamy na rozmowę z reżyserem. Przyjdźcie 27 listopada o godzinie 19.00 do siedziby NOK. WSTĘP WOLNY!

Ziegenort
Film animowany
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2013
Barwny, 19 minut
Scenariusz, reżyseria: Tomasz Popakul
Animacja: Tomasz Popakul (i inni)
Muzyka: Stuart Dahlquist, Paweł Cieślak
Montaż: Piotr Szczepanowicz, Tomasz Popakul
Opieka artystyczna: Mariusz Wilczyński
Producent: Piotr Szczepanowicz
Produkcja: NoLabel

Film przedstawia historię małej wioski rybackiej w alternatywnej rzeczywistości, gdzie II wojna światowa nigdy nie miała miejsca. Wszystkie stworzenia w wiosce, ludzie i zwierzęta, żyją według praw natury. Ojciec próbuje przygotować syna do życia rybaka.

Dorastający chłopak boleśnie przeżywa dylematy dojrzewania; poszukując swej tożsamości, boryka się z odrzuceniem. Jest mu szczególnie trudno, jako że jest inny niż wszyscy – w połowie jest człowiekiem, a w połowie rybą. Tymczasem ojciec próbuje przygotować go do życia rybaka… Prosta, lecz ekspresyjna paleta barw odzwierciedla kontrast pomiędzy spokojną, tradycyjną wioską rybacką a dramatem wewnętrznym głównego bohatera.


Film otrzymał wiele nagród na najważniejszych festiwalach filmów animowanych i krótkometrażowych na całym świecie.

Tomasz PopakulUrodził się w 1986 roku w Trzebieży (przed II Wojną Światową - Ziegenort). Swoje pierwsze filmy animowane Frustratu: Herzleid (2004) i Life 1.0 (2006) zrealizował w szkole artystycznej w Szczecinie. Absolwent Wydziału Animacji w łódzkiej PWSFTviT, gdzie od 2011 studiuje równolegle scenariopisarstwo. Laureat wielu nagród na festiwalach filmowych w kraju i na świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz