Zapraszamy 3 marca (piątek) o godzinie 19.00 do siedziby Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przy Placu Poniatowskiego 42. WSTĘP WOLNY!
BODY/CIAŁO
Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2015
Dane techniczne: Barwny, 89 min
Produkcja: Nowhere Sp.z.o.o.
Koprodukcja: D35, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Fundusz Filmowy
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Zdjęcia: Michał Englert
Scenografia: Elwira Pluta
Dźwięk: Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, Marcin Jachyra
Montaż: Jacek Drosio
Kierownictwo produkcji: Marek Bączyk
Producent: Jacek Drosio, Małgorzata Szumowska, Michał Englert, Mateusz Kościukiewicz
Obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz i inni.
W filmie wykorzystano obrazy Jakuba Juliana Ziółkowskiego.
Film dedykowany Baumiemu.
Cyniczny prokurator i jego cierpiąca na anoreksję córka próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
(http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1235240 )
EWA DAŁKOWSKA
Urodziła się 10 kwietnia 1947 roku we Wrocławiu. W 1970 ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a dwa lata później została absolwentką PWST w Warszawie. W latach 1972-74 występowała w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Następnie na ponad trzydzieści lat związała się z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Zagrała tam kilkadziesiąt ról, a lista reżyserów, z którymi pracowała jest imponująca. Byli to m. in. Zygmunt Hübner, Grzegorz Wiśniewski, Piotr Cieślak, Jan Buchwald. Występowała gościnnie w teatrach całej Polski. Można było ją oglądać na scenach Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Zielonej Góry, a także w Teatrze Polskim w Londynie. Zagrała w kilku sztukach na „Scenie Prezentacje” w Warszawie. W okresie stanu wojennego działała w podziemiu. Współtworzyła Teatr Domowy, którego działalność została zainaugurowana 1 listopada 1982 roku w jej mieszkaniu. W 2007 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce (...)”. W tym samym roku dostała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznany artystom teatru zaangażowanym w działalność opozycyjną w dniach stanu wojennego w Polsce. Współpracę z Krzysztofem Warlikowskim rozpoczęła od zastępstwa za Stanisławę Celińską w spektaklu „Oczyszczeni”. Od 2008 jest członkiem zespołu Nowego Teatru. Za rolę Elizabeth Costello w przedstawieniu „Koniec” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Feliksa Warszawskiego. Aktorka posiada ogromny dorobek ról w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Za rolę w spektaklu telewizyjnym „Czarownice z Salem” otrzymała kilka nagród. Jest też laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Rankingu Teatralnego III programu Polskiego Radia. Wystąpiła także w kilkudziesięciu filmach, w tym w „Sprawie Gorgonowej” Janusza Majewskiego, „Bez znieczulenia” i „Korczaku” Andrzeja Wajdy, „Kobiecie z prowincji” Janusza Majewskiego czy „Mistyfikacji” Jacka Koprowicza. Podkładała polski dubbing w serii filmów o „Harrym Potterze”. Wykładała na Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem był aktor Janusz Zakrzeński. Ewa Dałkowska jest aktorką śpiewającą. Występowała w spektaklach muzycznych. Piosenki w jej wykonaniu można znaleźć na płytach: „Zimy żal” - piosenki z Kabaretu Starszych Panów oraz „Kochać lirycznie”- 21 poetyckich piosenek o miłości.
źródło: http://www.nowyteatr.org/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz