wtorek, 31 października 2017

„Noc Walpurgi” – Małgorzata Zajączkowska w Kinie Nokowym


W listopadzie w Kinie Nokowym prawdziwa uczta dla miłośników dobrego kina, świetnego aktorstwa i... opery. Zobaczymy obsypany nagrodami film Marcina Bortkiewicza pt. „Noc Walpurgi”. Po projekcji  widzowie będą mogli porozmawiać z znakomitą aktorką i ciekawym człowiekiem - Małgorzatą Zajączkowską (jedyną polską aktorką, która występowała u Woody'ego Allena). W filmie Bortkiewicza brawurowo zagrała słynną divę operową a zarazem kobietę o dramatycznym życiorysie.
Zapraszamy 24 listopada (piątek) o godzinie 19.00 do siedziby Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przy Placu Poniatowskiego  42. WSTĘP WOLNY! 

NOC WALPURGI
Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2015
Dane techniczne: Czarno-biały, 75 min
Reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Scenariusz: Marcin Bortkiewicz, Magdalena Gauer na podstawie dramatu „Diva” Magdaleny Gauer
Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Dźwięk: Agata Chodyra
Montaż: Piotr Mendelowski
Obsada: Małgorzata Zajączkowska; Philippe Tłokiński
Producent: Sebastian Petryk
Produkcja: PS Film
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Źródło: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1236045

Film przeznaczony jest dla dorosłego odbiorcy.

MAŁGORZATA ZAJĄCZKOWSKA
źródło zdjęcia: http://spektrumfestiwal.pl/2015/
malgorzata-zajaczkowska/

(ur. 1956 r.) – w teatrze debiutowała w 1977 r., dwa lata później obroniła dyplom w warszawskiej PWST. W latach 1979-81 była aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Występowała m.in. w filmach Wajdy, Zanussiego, Holland i Allena. W 1981 r. wyjechała do USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein kontynuowała karierę aktorską, grając w serialach, na Broadwayu i kinie. W 2015 r. zagrała główną rolę w filmie „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza. Można ją również zobaczyć m.in. w „Zaćmie” Ryszarda Bugajskiego. Gra gościnnie w Teatrze Polonia i Studio Buffo.

Na podstawie: https://k-mag.pl/article/malgorzata-zajaczkowska-jest-jedyna-polska-aktorka-ktora-grala-u-woodyego-allena-59be4f5e79afb83ab0697004

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz