piątek, 6 sierpnia 2010

Wspominamy :)

Korzystając z wakacyjnej przerwy postanowiłam oddać się wspomnieniom. Stąd pomysł by opublikować plakat, który pojawił się w NOKu przy okazji pierwszego kinonokowego pokazu w grudniu 2007 r.
Zaczęliśmy przedpołudniowym pokazem dla młodzieży. Nadarzyńscy gimnazjaliści mieli szczęście uczestniczyć w inaugurującej cykl imprezie. Obejrzeli filmy dokumentalne zrealizowane przez swoich rówieśników lub kolegów niewiele starszych od siebie. Etiudy powstały pod opieką dokumentalistów z zespołu filmowego "Paladino" w ramach „Przedszkola Filmowego” - kursu dla studentów, licealistów i gimnazjalistów organizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.


Dwaj z czterech członków "Paladino" – Piotr Stasik i Thierry Paladino przyjechali wówczas do Nadarzyna, by po pokazie porozmawiać z młodzieżą i z miejsca zauroczyli publiczność. Do rozmowy włączył się również jeden z młodych reżyserów (współautor filmu o vlepkarzach), a zarazem mieszkaniec Nadarzyna - 15 letni wówczas Iwo Kondefer.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz