wtorek, 2 kwietnia 2013

Nowe Kino Nokusiowe, czyli film, książki i... „Teatrzyk paluszkowy”

Zapraszamy na drugie spotkanie z nowego cyklu dla dzieci i rodziców. Tym razem mali widzowie zobaczą cztery odcinki zwycięzcy rysunkowego plebiscytu przeprowadzonego po pierwszej projekcji Kina Nokusiowego - MAMI FATALE. Po projekcji zapraszamy wszystkich na plastyczno-teatralno-literacką zabawę z pisarką Dagną Ślepowrońską oraz jej „Teatrzykiem paluszkowym”. Przyjdźcie 21 kwietnia o godzinie 16.00. do Siedziby NOK. WSTĘP WOLNY!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a na 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Stąd pomysł, by przyjemności filmowe połączyć z literackimi. A że można do tego dodać radość plasyczno-teatralnej zabawy... Tym lepiej dla widzów Nokusiowego Kina.
Po projekcji wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w mini warsztatach poprowadzonych przez Dagnę Ślepowrońską autorkę wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne książki dla dzieci pt. „Teatrzyk Paluszkowy”.
Możecie przynieść rękawiczki bez pary, włóczkę, piłeczki pingpongowe, szmatki, naparstki... i co tam wam jeszcze przyjdzie do głowy i , jak sadzicie, może się przydać do stworzenia paluszkowej pacynki.
Chętni będą mogli zabrać „instrukcję obsługi” Paluszkowego Teatrzyku do domu. Książki Dagny Ślepowrońskiej można będzie kupić po pokazie.
źródło: www.emcek.pl
Film:
Cztery odcinki serialu MAMI FATALE
reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
rok produkcji: 2011 – 2012
technika: rysunkowa
producent: Studio Miniatur Filmowych, Grupa Smacznego
wiek: od 4 lat
czas trwania jednego odcinka: ok. 10 minut
OPIS: Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z niezwykłą przygodą. W zwariowanym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba albo złośliwego sobowtóra, a eksperymenty kulinarne mogą okazać sposobem na uratowanie z opresji przyjaciół.
(animacrossborders.wordpress.com)

Książka:
TEATRZYK PALUSZKOWY
Autor: Ślepowrońska Dagna
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Rozwijanie dziecięcej fantazji i wspieranie kreatywności jest bardzo ważnym elementem kształtującym rozwój dziecka. Dzięki wspólnej zabawie w teatr pobudzimy jego wyobraźnię i sprawność manualną, tak bardzo potrzebną w szkole.

Wybierz się z dzieckiem w magiczny świat teatru.
Rozwijaj wyobraźnię dziecka i jego sprawność manualną.
Znajdź inspirację do prowadzenia zajęć.

Teatrzyk paluszkowy” to zbiór wierszyków nawiązujących swoją treścią do popularnych bajek i przedstawionych w formie teatralnej inscenizacji. Aktorami są… paluszki dziecka. Żeby zamienić je w postaci teatralne, wystarczy zawartość naszych szuflad i piłeczki pingpongowe. Jak to zrobić? Zdumiewająco łatwo. Zabawa uczy oraz wspaniale rozwija wyobraźnię dziecka i jego sprawność manualną.

Opis wydawcy: www.gwp.pl

Gość:
DAGNA ŚLEPOWROŃSKA
Absolwentka psychologii i studium socjoterapii. Od 1988 roku zajmuje się terapią indywidualną i grupową, a od kilku lat także terapią rodzin. Psychoterapeutka, autorka książek dla dzieci, dramatopisarka, poetka, reżyserka (od kilku lat prowadzi teatr przy Centrum Praw Kobiet).
 Jej teksty były tłumaczone na język angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński oraz czeski.


Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych

na I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” organizowany przez współpracującego z NOK dystrybutora,

dzięki któremu będziemy mogli możemy obejrzeć m. in.  MAMI FATALE

czyli Animation Across Borders 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz