wtorek, 12 kwietnia 2016

"Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" - film z cyklu DKF "Człowiek w kinie"


15 kwietnia (piątek), godzina 19.00, Nadarzyński Ośrodek Kultury, Plac Poniatowskiego 42, Nadarzyn, www.nok.pl

Amnesty International, Docs Against Gravity Film Festival oraz Kino Nokowe zapraszają na niezwykły w historii nadarzyńskich spotkań filmowych wieczór - wyjątkowy zarówno z uwagi na znakomitych partnerów, jak i temat spotkania.

Pokażemy poruszający film dokumentalny „Jesteśmy waszymi przyjaciółmi” (nazwany przez recenzenta Onet.film – Michała Zygmunta „powrotem do jądra ciemności”), a po projekcji zapraszamy na rozmowę z ekspertem - panem Krzysztofem Wiatrem z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zarówno obsypany nagrodami film Huberta Saupera (nominowanego do Oskara za głośny "Koszmar Darwina"), relacjonujący powstanie najmłodszego państwa świata - Sudanu Południowego, jak i dyskusja, dotyczyć będą rozwoju krajów globalnego południa i praw człowieka. Porozmawiamy o zjawisku neokolonializmu, naszej współodpowiedzialności za wydarzenia, które mają miejsce w rejonach uważanych przez nas za krańce świata i o tym, jak to wszystko odbija się na naszej rzeczywistości.

"'Człowiek w Kinie' to cykl spotkań, podczas którego film jest punktem odniesienia do szerszej dyskusji na temat naszego społeczeństwa, na temat praw człowieka i problemów cywilizacyjnych, z którymi my, jako ludzkość, musimy się skonfrontować." - można przeczytać na stronie Amnesty International Polska - jednego z organizatorów projektu. Drugim jest Docs Against Gravity Film Festival, dystrybutor ważnych i wybitnych filmów oraz organizator największego w Polsce, międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych.   

WSTĘP WOLNY!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz