wtorek, 2 stycznia 2018

"21 x Nowy Jork" w Nadarzynie

Obsypany nagrodami, niezwykły dokument już w styczniu w Kinie Nokowym. „Hipnotyzujący obraz samotności w wielkim mieście, odmalowany w imponującym wizualnie stylu, dopełnionym zapierającą dech w piersiach ścieżką dźwiękową.” - napisali w uzasadnieniu jurorzy jednego z międzynarodowych festiwali, na którym film ten został doceniony. Po projekcji tradycyjnie zapraszamy na rozmowę z twórcą - Piotrem Stasikiem. Niektórzy w kinonokowych widzów pamiętają, że  reżyser odwiedził Nadarzyn tuż po powrocie ze zdjęć do tego filmu. Pokazywaliśmy wówczas jeden z jego wcześniejszych dokumentów, ale Piotr Stasik opowiadał również o wrażeniach z pracy w Nowym Jorku. Publiczność złożyła wówczas „zamówienie” na kolejne spotkanie i kolejną projekcję, gdy nowojorski film będzie już gotowy. Reżyser dotrzymał obietnicy złożonej wówczas kinonokowym widzom i już w styczniu ponownie odwiedzi Nadarzyn. Zapraszamy 12 stycznia (w piątek) o godzinie 19:00 do siedziby NOK. WSTĘP WOLNY!

21 X NOWY JORK
źródło zdjęcia: http://8.americanfilmfestival.pl/film/21-x-nowy-jork/
Film dokumentalny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2016
Premiera: 2017. 07. 21
Barwny, 70 min
Scenariusz, reżyseria, zdjęcia: Piotr Stasik
Muzyka: Karol Rakowski
Montaż: Piotr Stasik, Dorota Wardęszkiewicz, Tomasz Wolski
Produkcja: Lava Films
Dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.
Podróżni w różnym wieku, o różnych kolorach skóry pochodzą z różnych zakątków świata i z różnych powodów znaleźli się w Nowym Jorku. Kamera, z podziemia, wychodzi za nimi na powierzchnię, aby obserwować chwile z ich życia – od śmiesznych i absurdalnych do dramatycznych i pełnych smutku. Bohaterowie szukają miłości, ale nie mają na nią siły. Międzyludzkie więzy rozpadają się w zgiełku mediów społecznościowych.

http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/21-x-nowy-jork

PIOTR STASIK
źródło zdjęcia: http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/piotr-stasik-latwiej-nam-marzyc-o-wolnosci-niz-z-niej-korzystac-wywiad/6h7yw4
Absolwent Szkoły Wajdy i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, wykładał w Przedszkolu Filmowym w Szkole Wajdy, był prezesem Stowarzyszenia Film 1,2. Zrealizował cykle filmów „Jak zrobić film” (2010) oraz „Muzykoteka szkolna” (2011). Jego dokumenty "Dziennik z podróży" (2013), "Koniec lata" (2010), "7 x Moskwa" (2005), "21 x Nowy Jork" (2016) , „Opera o Polsce” (2017) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach.

Na podstawie: http://www.polishdocs.pl/pl/rezyser/23/piotr_stasik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz