czwartek, 24 stycznia 2013

Oglądaj i rysuj! czyli Kino Nokusiowe

Zapraszamy na nowy cykl filmowy przeznaczony dla najmłodszych (i nie tylko) . Prócz filmów realizowanych obecnie przypomnimy te, które dzisiejsi rodzice i dziadkowie oglądali w dzieciństwie. Podczas pierwszej projekcji pokażemy odcinki czterech animowanych seriali. Będą to: "Koziołek Matołek", „Pomysłowy Dobromir”, „Hip-Hip & Hurra” i „Mami Fatale”. Po projekcji każde dziecko będzie mogło narysować bohatera serialu, który najbardziej mu się spodobał. Najchętniej rysowana postać zostanie bohaterem kolejnego pokazu. Przewidujemy też nagrody dla najaktywniejszych uczestników cyklu. Przyjdźcie 24 lutego o godzinie 16.00. do Siedziby NOK. WSTĘP WOLNY!

Koziołka Matołka i Pomysłowego Dobromira pamiętają zapewne wszyscy rodzice. Natomiast detektyw hipopotam o imieniu HIP-HIP i jego asystent łasiczka - HURRA zostali powołani do życia w obecnym tysiącleciu. Podobnie jak starsza pani z serialu „Mami Fatale” wraz z dwójką zaprzyjaźnionych zwierzaków: Psiną i Prosięciem.
Bardzo jesteśmy ciekawi, który z bohaterów najbardziej spodoba się współczesnym dzieciom. Zachęcamy młodych widzów do oddania głosu, a właściwie rysunku na ulubioną postać.
Jak to zrobić? To proste. Przygotujemy dla Was kartki i kredki. Wystarczy narysować bohatera serialu, który najbardziej Wam się spodobał. Rodziców lub opiekunów prosimy o podpisanie rysunku imieniem i nazwiskiem dziecka oraz (na wszelki wypadek) również tytułem serialu. Zachęcamy do podania kontaktu (mail lub telefonu). Rysunek-głos wystarczy potem wrzucić do stojącej w holu urny. Postać, która zdobędzie największą popularność stanie się bohaterem kolejnej projekcji.
Rodziców zapraszamy do alternatywnego głosowania – wystarczy wpisać swój typ na wiszącej nad urną karteczce.

DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
reżyseria: m.in. Roman Huszczo, Piotr Lutczyn, Zofia Oraczewska
rok produkcji: 1969 - 1971
technika: rysunkowa
producent: Studio Miniatur Filmowych
wiek: od 4 lat

OPIS: Jeden z najpopularniejszych polskich seriali dla młodych widzów, oparty na motywach historyjek obrazkowych Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki). Tytułowy bohater-Koziołek Matołek, poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno kozy kują. W swej wędrówce trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód.

HIP-HIP & HURRA
reżyseria: Elżbieta Wąsik
rok produkcji: 2011 – 2012
technika: rysunek
producent: Studio Miniatur Filmowych
wiek: od 4 lat

OPIS: Głównymi bohaterami są detektyw hipopotam o imieniu HIP-HIP oraz jego asystent – łasiczka o imieniu HURRA. Na każdy odcinek składa się jedna zagadka, którą zwykle fajtłapowaci bohaterowie rozwiązują przez przypadek. Serial ma charakter edukacyjny. Zagadki, które rozwiązuje sympatyczna para detektywów, dotyczą zjawisk przyrody, życia zwierząt i roślin, a także podstaw fizyki. Serial, obok wartości rozrywkowych, ma za zadanie przybliżyć dzieciom świat przyrody, zaszczepić w nich chęć do jej obserwowania, skłonić do dociekliwości.

POMYSŁOWY DOBROMIR
reżyseria: Roman Huszczo
rok produkcji: 1973 – 1975
technika: rysunkowa
producent: Studio Miniatur Filmowych
wiek: b.o.

OPIS: Jeden z najpopularniejszych polskich seriali dla młodych widzów, w którym w prosty sposób wyjaśniane są zasady działania urządzeń stosowanych w gospodarstwie domowym. Bohaterem jest Dobromir – mały chłopiec, który mieszka z dziadkiem i małym szpakiem.

MAMI FATALE
reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
rok produkcji: 2011 – 2012
technika: rysunkowa
producent: Studio Miniatur Filmowych, Grupa Smacznego
wiek: od 4 lat
OPIS: Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z niezwykłą przygodą. W zwariowanym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba albo złośliwego sobowtóra, a eksperymenty kulinarne mogą okazać sposobem na uratowanie z opresji przyjaciół.

Wszystkie obrazy pochodzą ze strony dystrybutora filmów: ttp://animacrossborders.wordpress.com/seriale/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz