środa, 3 września 2014

Być jak...

(źródło: http://wlkp24.info/film/29,byc-jak-kazimierz-deyna.html ) 

„Jeśli ktoś nie za bardzo orientuje się w piłce nożnej (…) nie musi się wcale tym przejmować” - zapewnia Dominik Nykiel na portalu RESinet.pl. „Być jak Kazimierz Deyna” Anny Wieczur-Bluszcz to film o wszystkich, którzy mieli być jak... (w miejsce kropek można wstawić dowolne nazwisko) i w związku z tym musieli się zmierzyć nie tylko z własnymi pragnieniami, lecz również z marzeniami swoich rodziców.

Jest to również „sympatyczny, lekki, bezpretensjonalny portret minionych czasów. A konkretnie przełomu epok: powoli chylącego się ku końcowi komunizmu i pierwszych lat wolnej Polski.” Ciepła, inteligentna komedia, a po projekcji spotkanie z jej przesympatyczną reżyserką. Czego chcieć więcej w chłodny, jesienny wieczór?

Zapraszamy 26 września (piątek) o godzinie 19.00 do siedziby Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przy Placu Poniatowskiego 42. WSTĘP WOLNY!

BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA
Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2012
Gatunek: Komedia, Film obyczajowy
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
Scenariusz: Anna Wieczur-Bluszcz, Radosław Paczocha
Zdjęcia: Tomasz Naumiuk
Scenografia: Katarzyna Sobańska-Strzałkowska, Marcel Sławiński
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Montaż: Milenia Fiedler
Kierownictwo produkcji: Inga Kruk
Produkcja: Skorpion Arte
Obsada aktorska: m.in. Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Jerzy Trela, Marcin Korcz, Aleksander Staruch, Sonia Bohosiewicz, Rafał Królikowski, Julia Kamińska.

Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera – miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę.

Nagrody
2012 - Ińsko (Ińskie Lato Filmowe)-"Złota Rybka"
2012 - Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Grand Prix "Wielki Jantar" za "rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce"
2012 - Tomasz Naumiuk Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za zdjęcia za "konsekwencję, za pomysł plastyczny i idealne zestrojenie się z ideą filmu"
2012 - Gabriela Muskała Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za rolę kobiecą za "hojność i trafność w korzystaniu z kolorów palety aktorskich środków wyrazu"
2013 - Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Złoty Granat

Źródło: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1226290


ANNA WIECZUR-BLUSZCZ
Reżyserka, aktorka, instruktorka teatralna, coach.
Ukończyła w 1999 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (wydział lalkarski we Wrocławiu) oraz kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w 2007 roku.
Od 1999 do 2007 związana była z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Jako reżyserka zadebiutowała w 2001 roku na deskach Teatru Małych Form w Londynie sztuką O stale obecnych na podstawie wierszy ks. J. Twardowskiego . W legnickim teatrze zrealizowała Proszę, zrób mi dziecko M. Stieber (2002), Ojczyznę K. Miłobędzkiej (2003), Porucznika z Inishmore M. McDonagha (2004), Deszcze T. Mana i K. Bizio (2005), Jonasza na podstawie Księgi Jonasza (2006) i Mizantropa Moliera (2007). Zagrała m.in. w Trzech Muszkieterach A. Dumasa w reżyserii J. Głomba, Mężu i Żonie A. Fredry w reżyserii K. Kopki oraz Wschodach i Zachodach Miasta R. Urbańskiego w reżyserii J. Głomba.
Anna Wieczur-Bluszcz jest także absolwentką Podyplomowych Studiów Marketingu Kultury w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prywatnie zajmuje się coachingiem w firmie 4Change.
Obecnie realizuje słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia. W 2012 roku otrzymała nagrodę za reżyserię słuchowiska Mizantrop na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.
Być jak Kazimierz Deyna to jej debiut filmowy, za który na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film” została wyróżniona Wielkim Jantarem, nagrodą Grand Prix za rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce. Obraz dostał także Złotą Rybkę na Ińskim Lecie Filmowym.

Źródło: http://www.solanin-film.pl/anna-wieczur-bluszcz/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz